Skip to content Skip to navigation

Nová 500 získala už 19. ocenenie v Európe: „Best Car Award 2021“ od Le Moniteur Automobile

Nová 500 získala už 19. ocenenie v Európe: „Best Car Award 2021“ od Le Moniteur Automobile
  • Nová 500 získala cenu belgického automobilového magazínu Le Moniteur Automobile.

  • V kategórii malých elektromobilov bola vyhlásená Najlepším autom roka 2021.

  • Nová 500 bola ocenená za svoje pokročilé technológie, možnosť výberu z niekoľkých karosárskych variantov a ikonický dizajn.


Nová 500 získala v Belgicku svoje 19. ocenenie, a síce „Najlepšie auto roka 2021“ v kategórii malých elektromobilov. Išlo o anketu jedného z najvýznamnejších automobilových magazínov v Belgicku Le Moniteur Automobile.

Toto ocenenie, ktoré magazín tento rok udeľoval prvýkrát, odráža preferencie čitateľov, ktorí jednoznačne hlasovali v prospech ikonického modelu Fiat. Čitatelia Le Moniteur Automobile chvália ikonický dizajn vozidla a tiež širokú škálu ponúkaných karosárskych verzií (hatchback, kabriolet a 3+1), čo potvrdzuje, že nová 500 je skutočným objektom túžby.

Toto ocenenie dopĺňa rad skorších trofejí, ktoré nová 500 získala. Za zmienku stojí napríklad „Green Car“ v ankete French Automobile Awards 2020 alebo „Car of the Year and Best Small Electric Car“ od Driving Electric. Okrem týchto prestížnych medzinárodných cien získala aj ocenenie „Best Design 2020“ od nemeckého magazínu Auto Motor und Sport a „Best Design Concept“ v rámci prestížnej Red Dot Design Awards.

Nová 500 sa vyrába v Taliansku v úplne novej továrni Mirafiori v Turíne. Jedná sa o technicky mimoriadne vyspelý komplex na výrobu elektrických vozidiel. Nová 500 sa v Mirafiori vyrába opäť po dlhých 50 rokoch. Továreň Mirafiori je súčasťou ekosystému FIAT ktorého stredobodom je nová 500. Tento ekosystém je tvorený najväčším elektrifikovaným uzlom v Európe V2G „Vehicle-to-Grid“, v rámci ktorého môžu batériové elektrické vozidlá ukladať elektrickú energiu, ktorú potom v prípade vyššieho dopytu zo strany užívateľov dodávajú späť do mestskej siete. Stellantis&You Torino je novou tvárou mobility.

Ekosystém FIAT nedávno doplnili výstava Casa 500 a najväčšia visutá záhrada v Európe La Pista 500 v bývalej továrni Lingotto.

Casa 500 nie je tradičné múzeum, je to cesta do budúcnosti značky FIAT, ktorá začína pri ich koreňoch: Dolce Vita, talianskeho ducha. La Pista 500 je najväčšia strešná záhrada v Európe a má veľmi symbolickú hodnotu, pretože predstavuje doslova zelené pľúca pre Turín a jeho obyvateľov.

Nový model 500, ktorý bol uvedený na trh v marci 2020, má na svojom konte už 19 medzinárodných ocenení zo 6 krajín.

Nová 500 je prvým najpredávanejším vozidlom s 24 % trhovým podielom v segmente mestských vozidiel v Európe, lídrom na trhu mestských elektromobilov v 13 krajinách a najpredávanejším elektrickým vozidlom v celom Taliansku. Po uvedení na trh v Európe, Izraeli a Brazílii je nová 500 pripravená stať sa prvým globálnym „all-in“ plne elektrickým mestským vozidlom.

Viac informácií o Novej 500 nájdete na https://www.fiat.sk/500-electric