Skip to content
J+A LUNA AUTO, s.r.o.
|
Skip to navigation

City Car: malé mestské vozidlo, skvelé zážitky

Hľadáte automobil, ktorý sa v meste pohybuje hladko a pritom si zachováva skvelý štýl? Potom je pre vás city car ideálnym riešením. Ako už napovedá jeho označenie, jedná sa o malé mestské vozidlo ideálne pre život v meste a riešiace každodennú mobilitu, s ktorou súvisí aj problém s nájdením vhodného parkovacieho miesta. Mestské automobily sú dnes najväčším automobilovým segmentom, pretože výrobcovia si veľmi dobre uvedomujú, že sa ľudia chcú po meste pohybovať ľahko a komfortne. Ak premýšľate o kúpe mestského vozidla, zoznámte sa s jeho silnými stránkami. Ponúkame vám zoznam dôvodov, prečo zvoliť práve city car.

1. Keď sa s vozidlom pohybujete po meste niekoľkokrát denne, potrebujete tiež nájsť parkovacie miesto. A mestské vozidlo sa vďaka svojim menším rozmerom vtesná aj do malých priestorov.

2. Mestské automobily spotrebúvajú menej paliva, pretože disponujú úspornejšími motormi.

3. Vďaka ich nižšej cene máte priestor pre voliteľné doplnky a personalizáciu.

Sloboda štyroch kolies

Sen každého majiteľa vozidla je rovnaký: pohybovať sa v mestskej premávke ľahko a pohodlne. Pre mestský život sú ideálne mestské vozidlá, a to predovšetkým zásluhou ich kompaktných rozmerov. Vďaka tomu sa dá ľahšie vysporiadať s problémom parkovania, ktorý trápi všetky mestá.

Výraz city car / mestský automobil je pomerne nový. Začal sa užívať začiatkom 80. rokov a špecifikoval kategóriu vozidiel vhodných pre zdolávanie náročnej mestskej premávky.

Na rozdiel od iných automobilov sú mestské vozidlá špeciálne navrhnuté pre slobodnú jazdu v meste a pre riešenie každodenných výziev mestskej džungle bez obvyklého problému s parkovaním. Sú tiež ekonomickejšie, pretože kúpa aj prevádzka stoja menej ako u ostatných vozidiel.

Najobľúbenejším malým vozidlom značky Fiat je bezpochyby Fiat 500. Jedná sa o skvelé mestské vozidlo s exkluzívnym a jedinečným dizajnom, ktoré je možné ľahko personalizovať výberom zo širokej škály farieb karosérie aj interiérov.

Ekonomické a spoľahlivé mestské vozidlo je stále najlepším riešením pre štýlové a komfortné preskúmavanie mesta.

Malé vozidlo, veľké možnosti

Výhodou mestského automobilu je praktickosť v mestskej premávke, nižšia spotreba paliva a ľahká ovládateľnosť a manévrovateľnosť. Jazda v mestskom vozidle znamená, že si mesto môžete užiť bez obvyklých problémov spojených s mobilitou.

City car je perfektným riešením pre tých, ktorí trávia na cestách po meste veľa času. S ním máte väčšie šance zaparkovať, ľahšie sa pohybujete z jednej časti mesta do druhej a lepšie manévrujete medzi objemnejšími automobilmi. Ďalším dôvodom, prečo sa rozhodnúť pre mestský automobil, je jeho nízka spotreba paliva súvisiaca s menším objemom motora.

Jednou z hlavných výhod tohto praktického vozidla je jeho nižšia obstarávacia cena. Malé vozidlo je ideálne aj pre začínajúceho vodiča, ktorý ocení jeho dostupnosť. Mestské automobily sú určené tým, ktorí nechcú za automobily utrácať zbytočne veľké peniaze a radšej sa zamerajú na voliteľné doplnky a personalizáciu. Dôležitá je pre nich tiež sloboda pohybu v mestskej premávke.Aká je najvhodnejšia motorizácia?

Rozhodli ste sa pre city car a neviete, aký motor zvoliť? Dieselový, zážihový, na LPG, zemný plyn alebo hybridný? Záleží na vašich potrebách.

Ak nejazdíte veľa, je asi najlepšou voľbou benzínový, teda zážihový motor. Vďaka jeho dobrej účinnosti je ideálnou voľbou pre tých, ktorí nemusia prekonávať veľké vzdialenosti.

Výhodou motorov spaľujúcich LPG je cena. LPG stojí približne polovicu ceny benzínu a nafty. Jeho energetická účinnosť je však nižšia a často má vyššiu spotrebu ako motor spaľujúci iba benzín.

Cena zemného plynu je zhruba o dve tretiny nižšia ako u benzínu a jeho energetická účinnosť je najväčšia zo všetkých riešení, dokonca aj v porovnaní s dieselovým motorom.

Hybridné vozidlá sú vybavené spaľovacím motorom (naftovým alebo benzínovým) v kombinácii s elektromotorom. Hybridné vozidlá sú považované za autá budúcnosti.

Mestské vozidlo verzus mestské vozidlo

Ak hľadáte najlepší city car na trhu, jednotlivé vozidlá porovnajte a zistite, ktoré z nich je pre vaše potreby najvhodnejšie.

Fiat 500 je bezpochyby jedným z najslávnejších a najznámejších mestských automobilov. Jeho silnou stránkou je dokonalý štýl a dizajnové prvky. Príkladom sú elegantné chrómované detaily u verzie 500 Star alebo športový matne čierny vzhľad verzie 500 Rockstar. S 13 odtieňmi karosérie Fiat 500 veľmi dobre vie, ako sa prispôsobiť vášmu štýlu a vyniknúť v uliciach miest.

Panda je originálne, zábavné a veľmi dômyselné vozidlo so štíhlym dizajnom, ikonickým profilom a 15palcovými kolesami. Volant sa vyznačuje novým vzhľadom s koženým čalúnením a doplnkami s leštenou povrchovou úpravou alebo v titánovej farbe. K dispozícii je 14 úložných priestorov navrhnutých špeciálne pre zabezpečenie priestoru pre všetko, čo vo svojom vozidle potrebujete.

S modelmi Fiat 500 a Panda sa môžete po meste pohybovať slobodne a s menšími problémami pri parkovaní, takže vám zostáva viac času na všetko dobré, čo mestský život ponúka.

500

Dokonalé mestské vozidlo. Teraz v elegantnej a štýlovej verzii Star a výraznej a športovej Rockstar. Vychutnajte si štýl 500 naplno s novým bielym odtieňom verzie Star alebo zeleným odtieňom Portofino verzie Rockstar. Fiat 500 doslova žiari ako briliant.

500C

Užite si jazdu s otvoreným nebom nad hlavou v nových kabrioletoch 500 Star alebo Rockstar. Nechajte sa okúzliť týmito vychádzajúcimi hviezdami, 500 Star v bielom odtieni alebo 500 Rockstar v odvážnom zelenom odtieni Portofino.

Panda

Originálna, geniálna a prekvapujúca Panda je automobil, ktorý vie, ako sa vyvíjať s dobou a pritom si zachovať to fungujúce a dobré. Objavte jej zábavný a podmanivý štýl: štíhly profil zadnej časti, elegantné svetlomety, bohatý výber moderných a dynamických farieb karosérie, nárazníky vo farbe karosérie a 15palcové zliatinové kolesá.