Skip to content Skip to navigation

Nová 500 bola vyhlásená „najlepším malým elektromobilom“ v ankete What Car? už druhý rok po sebe

Nová 500 bola vyhlásená „najlepším malým elektromobilom“ v ankete What Car?
  • Nová 500 si za svoj výkon, dizajn a atraktívnu cenu odniesla ocenenie od magazínu What Car?.

  • Počas dvoch rokov si novú 500 zvolilo viac ako 100 000 zákazníkov a model ako taký získal 33 medzinárodných ocenení v deviatich krajinách, čo z neho robí najoceňovanejší model značky FIAT všetkých čias.

  • V prvých siedmich mesiacoch roka 2022 sa nová 500 stala najpredávanejším elektromobilom v Taliansku a v Nemecku a drží sa na popredných priečkach vo Francúzsku aj na celoeurópskom trhu.


Plne elektrická 500 si udržala titul najlepšieho malého elektromobilu v ankete What Car? 2022 Electric Car Awards. Porotcovia vozidlo chvália za výkon schopný vyvolať radosť, ďalej za atraktívnu cenu a ikonický dizajn.

Oliver Francois, CEO značky FIAT a Stellantis Global CMO, k tomu uviedol: „Rád by som prestížnemu magazínu What Car? poďakoval za túto cenu. Trh s elektrickými vozidlami čelí neustálemu prívalu nových modelov a špičkových technológií. Nová 500 napriek tomu potvrdila svoj úspech a svoj titul si udržala.

Dnes nová 500 drží 33 medzinárodných ocenení z deviatich krajín sveta udelených verejnosťou aj odborníkmi. Tento úspech potvrdzujú skvelé predajné výsledky: za dva roky si novú 500 zvolilo viac ako 100 000 zákazníkov z celého sveta; je najpredávanejším elektromobilom v Taliansku a v Nemecku a umiestňuje sa na popredných priečkach vo Francúzsku aj na celoeurópskom trhu. Nová 500, ktorá je priekopníkom našej stratégie elektrifikácie, už čoskoro vstúpi na trh v Spojených štátoch Amerických a po dosiahnutí Blízkeho východu, Brazílie a Japonska tak bude môcť pokračovať vo svojej globálnej ceste mimo Európy."

Steve Huntingford, redaktor magazínu What Car? povedal: „Fiat 500 potláča akúkoľvek predstavu, že by malé elektrické auto malo vyzerať alebo byť vnímané jednoducho. Navyše má dobrú cenu a žiadny súper nie je taký dobrý vo zvládaní náporov mestskej premávky. Zároveň vám vykúzli úsmev na tvári. Stručne povedané, dokonale integruje všetko, čo potrebujete od moderného mestského bežca.“

Viac informácií o Novej 500 nájdete na https://www.fiat.sk/500-electric